21:00

Magdalena Kostyszyn - Ch...owa Pani Domu / Żyj w zgodzie ze sobą!

Współczesny świat zdominowała perfekcja. Mieszkanie urządzone według najnowszych trendów. Perfekcyjnie zaplanowane wakacje. Cudownie wyglądające jedzenie. Fryzura, która przetrwa najdłuższy bal w dodatku w idealnie dobranej sukience. Czy jesteśmy szczęśliwi prowadząc takie życie? A gdyby tak porzucić idealny świat, który nie daje nam wystarczająco satysfakcji i zamienić go na życie w zgodzie z samym sobą? Oto przed nami swoje królestwo otwiera „Ch…owa Pani Domu” autorstwa Magdaleny Kostyszyn.


Można powiedzieć coś dobrego o antyporadniku, z którego (nie) dowiemy się jak:
  • nie gotować i nie prowadzić gospodarstwa domowego
  • nie celebrować Dnia Ręcznika
  • nie zostać Miss Świata?
Odpowiedź jest prosta. Oczywiście, że można! 

„Ch…owa Pani Domu” zaprasza

Autorka w przystępny sposób wprowadza nas w świat Ch...wej Pani Domu. Pierwsze weryfikacji zostają poddane mity na temat kobiet, by później skonfrontować kobietę perfekcyjną z jej przeciwieństwem - Modelem 2.0. Następnie analiza odkrywa sekrety małżeństwa, dorosłości czy życia rodzinnego. Ostatecznie dochodzimy do momentu głębokiej rozterki i problemem pomiędzy „być” a „mieć”.

Dorosłość zaczyna się wtedy, gdy letnie miesiące przestają mieć cokolwiek wspólnego z wakacjami.

Książka zawiera wiele momentów, które rozbawiły mnie do łez. Lekkość pióra sprawia, że zlepek słów potrafi budzić tak niesamowitą radość. Wszystkie sytuacje zostały zweryfikowane przez życie. Jak często zdarza Ci się znaleźć po wyjęciu z pralki owdowiałą skarpetkę? A jaki jest Twój ulubiony domowy outfit? Jeśli potrzebujesz profesjonalnego nazewnictwa z pewnością musisz zajrzeć do książki. Ch...owa Pani Domu spieszy z pomocą! Masz również jedyną okazję poznać różne typy charakternych teściowych czy uroczych sąsiadek mieszkających tuż obok. 

Stawmy czoła współczesnym problemom

Wesoła atmosfera to nie jedyne oblicze tej książki. „Ch...owa Pani Domu” potrafi skłonić do refleksji. Autorka porusza ważne kwestie dotyczące życia współczesnych kobiet. Sytuacja na rynku pracy czy rozmowa kwalifikacyjna, która zamiast przybliżyć nas do celu tylko go oddala. Nierówność a może to już niesprawiedliwość w sposobie traktowania kobiet posiadających potomstwo i bezdzietnych. To tylko niewielka część problemów, z jakimi społeczeństwo mierzy się każdego dnia. 

Żyj w zgodzie ze sobą

Moje dwudziestojednoletnie życie skłoniło mnie już do stawienia sprostania takim czynnością jak: zrobienie prania, zmywanie naczyń, wyniesienie śmieci a nawet ugotowanie obiadu. Przyswoiłam podstawy obsługi żelazka oraz odkurzacza. Nie jest mi obca technika mycia okien. Perfekcyjna Pani Domu jak malowana! Nie dajmy się zwieść pozorom. Perfekcjonistką staram się być w innych kwestiach, lecz na polu zadań domowych polegam już od dawna. Myślę, że nie jestem jedyna, ale jestem sobą i nie boję się o tym mówić.

„Ch…owa Pani Domu” w żaden sposób nie krytykuje bycia nieperfekcyjną. Wręcz przeciwnie. Ukazuje portret kobiety, która potrafi znaleźć równowagę pomiędzy pracą a domem, rodzinom a spełnianiem się zawodowo. Czasy, gdy kobieta zajmowała się wyłącznie dziećmi i prowadzeniem gospodarstwa domowego bezpowrotnie minęły. Nasze mamy, babcie często poświęcały się w całości rodzinie. Obecnie świat uległ zmianie. Przykładowe stwierdzenie: dzisiaj tego nie zrobię bo nie mam ochoty, wolę coś poczytać pokazują, że bycie nieperfekcyjną nie musi być tym co wszyscy myślą. Ch…owa Pani Domu to kobieta, która prowadzi normalne życie i jest w nim na swój własny sposób szczęśliwa. 

Jestem szara i bezbarwna. Nijaka. Nie zostanę dziś Miss Świata. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Panna Martha , Blogger